• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto jeździć do Egiptu?

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilka razy bardziej bogata, niż inne regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, choćby z takiego powodu, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Trudno ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne miasta albo doskonałą pogodę, ale również dały nam wybitnych artystów, przepyszne potrawy albo luksusowe samochody. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zobaczyć.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Bardzo dobre są także miejscowości położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na ten cudowny czas jakim jest urlop. Po długich tygodniach ciężkiej pracy wreszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny odpoczynek. Teraz opcji w tym zakresie mamy tak dużo, iż niełatwo jest podjąć decyzję. Warto zapoznać się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie wiele ciekawych lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na wakacje w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny w tym czasie bywają o wiele niższe, to liczba wczasowiczów w najpopularniejszych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę także aby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze lub dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę i ciekawe zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy być pewnym, że nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi budowlami oraz opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu osób może być uważany za niemal raj. W końcu to piękne państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wycieczka do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie cel!
A trzeba jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla turystów bardzo dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem na świecie, który oferuje nam bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Największe zalety Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska to teraz siedlisko wielkiej biurokracji oraz wartości, które ogólnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym również Polsce, to jednak wydaje się, że z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma o wiele więcej plusów, aniżeli wad. W końcu jeśli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym krajem, które na dodatek byłoby pod strefą wpływów Rosji. Absolutnie żadna osoba, która choć trochę zna się na kwestiach związanych z geopolityką, bardzo dobrze wie, że wybór Polski był prosty – Unia, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są realia, a więc ciężko dyskutować z nimi.
Wielkim atutem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla nas europejskich granic. Naturalnie na przykład mieszkańcy Szwajcarii także nie mają większych problemów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie można także zapomnieć o dziesiątkach miliardów euro z unijnych funduszy. Choćby drogi są przynajmniej częściowo budowane za pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś atutem UE jest również to, że możemy inwestować pieniądze w np. Irlandii czy Holandii. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w roku 2003 nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Przejdź dalej

2. Przejdź do strony

3. Sprawdź to

4. Kontynuuj

5. Przejrzyj

Categories: Turystyka

Comments are closed.